Välkommen till Bollnäs­travet

Vill du uppleva en magisk känsla? Se hästarnas muskler arbeta när startbilen lämnar fältet? Känna gemenskap, glädje och spänning med familjen eller kompisgänget? Eller vill du träffa hästarna och kuskarna på stallbacken?

Då har du kommit rätt!

 





Information till er aktiva:

Till alla aktiva! Provloppen 24 augusti är inställda P.g.a Hästägareföreningen är på resa till Sundsvall.

Provlopp kommer köras lördag 31 augusti kl. 11 I stället.




Måndag 26 augusti kommer stall 20,21,13,14,15 och 16

vara stängda p.g.a tvättning.

Dessa stallar får inte användas till efter tävlingarna fredag 30 augusti.







Kraffts B-tränarserie 2019








Tränare Sammanlagt 30-jul 30-jul 06-sep 06-sep 18-okt 18-okt 28-okt 28-okt 14-nov 14-nov
1 Sophie Ställberg 20 20








2 Claes Stolt 20
20







3 Monica Mårtensson 12 12








4 Susanne Österberg 12
12







5 Kjell Persson 10 10








6 Mikael Svingstedt 10
10







7 Leif Huld 8 8








8 Anders K Karlsson 8
8







9 Per Hedenström 6 6








10 Erika Gustafsson 6
6







11 Malin Plantin Sjöblom 4 4








12 Ylva Welén 4
4







13 Angelica Löfgren 2 2








14 Lars-Göran Jonsson 2
2







15 Tomas Karlsson 1
1







20-12-10-8-6-4-2-(1)











Sleipner Bollnäs Stoserie 2019



Häst Sammanlagt 13-apr 14-maj 08-jun 30-jul 07-aug 13-aug
1 Granetta 45

15 30

2 Karlängs Lill 45

30 15

3 B.W.Laika 31 30 1



4 Hulte Annika 30




30
5 Nygårds Inez 30
30



6 Teknodiva 30



30
7 Lill Kristina 26
10

1 15
8 Backmo Svea 16



8 8
9 Daga 15
15



10 Inga Ålj 15 15




11 J.K.Afrodite 15



15
12 Alfie 14

8 6

13 Hönn Blesa 10

10


14 Josefin 10


10

15 Nygårds Helga 10 10




16 Storm Greta 10




10
17 Tenk Nå Dina* 10



10
18 B.W.Sessa 8


8

19 Freja Viking 8 8




20 Klack Nova 8
8



21 Haga Bruden 6



6
22 Hågå Ida 6 6




23 Klack Vilja 6

6


24 Maggnetta 6




6
25 Sundbo Nova 6
6



26 Lill Maria 5

4 1

27 Alf Ann 4




4
28 Euforia 4


4

29 K.A.Rolina 4
4



30 Lill Brisa 4



4
31 Lysjö Mocca 4

3 1

32 Sundsätters Freja 4 4




33 Höstbo Irene 3



3
34 Kavata 3
3



35 Optandsfröken 3


3

36 Sohlbusan 3 3




37 Stenegårds Lotta 3




3
38 Hulte Sofia 2 1



1
39 Karlängs Linda 2


2

40 Kjölbergjenta 2
2



41 Klack Tekla 2
1


1
42 Nygårds Josefin 2
1


1
43 Sikvelands Stjerna 2




2
44 Troll Bläsan 2 2




45 Väskinge Ruter 2



2
46 Birka Linn 1 1




47 Dolly Klipp 1 1




48 Faksi Linn 1
1



49 Flaga 1



1
50 Hakkestadhs Hera 1 1




51 Järvsjöfjellan 1



1
52 Kiro Bia Balderina* 1

1


53 Klack Alva 1




1
54 Klack Soja 1



1
55 Lilja 1 1




56 Lyckans Hilda 1
1



57 Lysjö Diva 1




1
58 Lysjö Wilma 1




1
59 Månskens Pärla 1
1



60 Nygårds Hillevi 1



1
61 Rutbo Balderina 1




1
62 Skjönneberg Rosita 1 1




63 Stjerneiris* 1



1
30-15-10-8-6-4-3-2-1-(1)






Anders Kilströms Minne 2019, poängställning




Häst Sammanlagt 26-apr 26-apr 02-jun 02-jun 11-jul 11-jul 07-aug 07-aug 30-aug 30-aug
1 Massaj Käll 45



15
30


2 Remain in Light 30 30








3 Jaguar Dream 30
30







4 Award Kronos 30

30






5 Fleet Admiral 30


30





6 Blown Away Ås 30



30




7 Inge B.Svärlig 30




30



8 Adi Gallia 30






30

9 Cesar F.C. 24
8
10


6

10 Wingmaster 21


6


15

11 Samira Exclusive 15 15








12 Frenchnorwegian ID 15
15







13 Persos Merlot 15

15






14 Rothschild 15


15





15 Silvertona 15




15



16 Bad Manner 15





15


17 Huddlestone 14 10


4




18 Heavenly May 12

2


10


19 Dexter Brick 10
10







20 Ies Elisabet 10

10






21 Bastian 10



10




22 Tinten 10




10



23 Aking Bakayson 10


8


2

24 Crazy and Quick* 10






10

25 Bottnas Gouverneur 8 8








26 Livi Othella H.M. 8

8






27 Beluga Winner 8



8




28 Redhot Tap Dancer* 8




8



29 Sherlock 8





8


30 Arras Cando 8






8

31 Goodwin Cass* 7 3




4


32 Exodus Brick 6 6








33 Soul Tan 6
6







34 Chic Summer 6

6






35 Mayfair Amok 6



6




36 Ies Juvel 6




6



37 Meves Vacances 6





6


38 Karls Helge 4 4








39 Barry Wadd 4
4







40 Umbra Face 4

4






41 Whynot Me 4


4





42 First Mel Hope 4




4



43 Global Well Off 4






4

44 Ileana Web* 3

3






45 Thunderpedia 3


3





46 Sidney Crosby 3



3




47 Acme 3




3



48 Heather Deo 3





3


49 Noble Boy 3






3

50 Global Wildcard 2


2





51 Black Out 2



2




52 Filippa Am 2




2



53 Timorol 1 1








54 No Matter 1
1







55 Back Burner Girl 1

1






56 E.L.Hashtag* 1

1






57 Valuta E.W. 1

1






58 Twilight Angel 1

1






59 Barley Sugar 1



1




60 Exotic Muscles 1



1




61 Upside Face 1



1




62 Google Sisu 1



1




63 Arabesque 1




1



64 Abraham Frontline 1




1



65 Flintstone Am 1




1



66 Västerbo Sky High 1




1



67 Fairplay du Mirel 1




1



68 Crescent 1




1



69 Victory Highness 1





1


70 Galapagos Sisu 1





1


30-15-10-8-6-4-3-2-1-(1)



















Kalender

Fredag 30 augusti 18.20 Jennifer Tillmans Utmaning på Bollnästravet
Fredag 30 augusti 18.20 Jennifer Tillmans Utmaning på Bollnästravet
Fredag 6 september 18.30 Kilaforsdagen på Bollnästravet
Fredag 6 september 18.30 Kilaforsdagen på Bollnästravet
Lördag 14 september 14.45 STL där ATG anordnar miljonspelet V75
Lördag 14 september 14.45 STL där ATG anordnar miljonspelet V75