Bollnästravets A-tränare står bakom en gemensam satsning för att skapa mer liv och rörelse på travet och bjuda in fler till sporten.


Bollnästravets A-tränare står bakom en gemensam satsning för att skapa mer liv och rörelse på travet och bjuda in fler till sporten. Genom initiativet Kom 2 – betala för 1 vill de göra det enklare och roligare att komma till Bollnästravet tillsammans.

Fredag 13 februari bjuder A-tränarna in till Happy Friday med Tex-mex-buffé i Travrestaurangen. Två personer äter för priset av en – 235 kr för två (exkl. dryck).

Detta är ett tydligt exempel på hur våra A-tränare aktivt bidrar till att utveckla travsporten lokalt, stärka gemenskapen och skapa en ännu bättre upplevelse för publiken.

Begränsat antal platser – boka via Tickster.

Mer info:

Kom 2 -betalar för 1, V64

Publicerad onsdag 28 januari 2026. info@bollnas.travsport.se